1964 Rosters     


WESTERN CANADA LEAGUE

Lethbridge Cardinals :  Aman Terry, Caldarella Mike OF (Brigham Young), Cavalli Bob RHP (San Francisco St.), Cecil Roger 2B (Cal Poly), Christman Terry LHP (also Sturgis) (San Francisco St.), Conger Greg LHP (Lynwood HS), Coston Roy LHP (Las Vegas HS), Ferguson Jim C (Cal Poly), Gafney Tom OF (Cal Poly), Hutton Ken P, Johnson Gary RHP, Kagy Bill C/OF (Cal Poly), Lowder Howard Manager (Cal Poly), Mantellino Paul OF (Cal Poly), Mauritsen Pete LHP (Concordia (MN)), Schrempp Ron LHP (Cal Poly), Schroeder Bill 1B (Cal Poly), Sugimoto Roger SS  (Cal Poly), White Ed 1B/3B (Cal Poly), Young Eric LHP (Mount San Antonio)

Edmonton Oilers :  Andrens Shelly OF (USC), Balch Ken 3B (San Fernando Valley), Bridges Ted 1B/OF (Pepperdine), Cunningham Art OF (San Diego City College), Doyle Pat RHP (Frenso St.), Fowlkes George RHP (Cal Poly), Franchuk Orville RHP (Pepperdine), Hopkins Gail C (Pepperdine), Miller Jim RHP (Cal Poly), Mohr Adrian RHP (Colorado), Murphy Terry OF (Cal Poly), Nyman Jerry LHP (Brigham Young), Pearce John LHP (San Diego ), Putnam Kit OF (San Fernando Valley), Rex Clark C/MGR (Pepperdine), Shitanashi Katsu 2B (Frenso St.), Smith Louis SS (Cal Poly)

Saskatoon Blues :  Balestri Dick C/1B (Santa Clara), Brogan Tom OF/3B (Santa Clara), Cahoon Steve LHP (Brigham Young), Capka Phil RHP (San Fernando Valley), Carmichael Bruce SS (Santa Clara), Hoult Gord P, Lamb Ray RHP (USC), McCray Jim OF, McDonald Larry RHP, Olsen Lyle 2B/MGR (San Diego St.), Olver Fergie OF, Reberger Frank RHP (Idaho), Rosas Maurice OF (San Fernando Valley), Rounsaville Butch RHP (Diablo JC), Rupe Jim OF (San Diego St.), Schmidt Bill 2B, Simon Steve C (San Diego St.), Trentin Joe P

Calgary Giants :  Bondie Ned 1B C (Citrus JC), Carbray John MGR (Pepperdine), Christenson Bob SS (San Fernando Valley), Coleman Paul RHP (Cal Poly), Elick John 3B (San Fernando Valley), Flammini Jim INF (Mount San Antonio), Foss Mark RHP (Cal Poly), Hines Ben C (Laverne), Hoyt Ken, Johnson Rich RHP (Mount San Antonio), Keough Joe OF (Mount San Antonio), Lyman Doyle P (Laverne), McFadden Tom (Laverne), McWhirter Larry OF (El Camino College), Reynolds Bob P (Laverne), Smith Harvey RHP, Steele Mike 3B (Mount San Antonio), Tatem Darrell C/OF (Mount San Antonio), Walasko Willie RHP (Alberta)


SOUTHERN LEAGUE

Fort Qu'Appelle Sioux Indians :  Bellegarde Alex P, Bellegarde George C, Bosch Glenn 2B, Durham Dave C, Fleischhaker Moe OF, Goodpipe Richard P/C/3B, Goodwill Norm P, Halbwachs Glenn, Handy Eldridge P, Houk Lorne P, Leurer Allan IF, Mizinski Ivan, Reisdorf Wilf, Sarters Billy OF, Seymour Bill SS/OF, Trace Ken P, Williams Duane 3B/C, Willison Stuart 3B, Wright Bob P, Wright Irwin C

Melville Millionaires : Albers C, Biro Mel OF, Gelowitz Don P, Goebel P, Hargreaves Ted SS/C, Hickie Bev 3B/C/P, Hicke Brian, Laube Don OF, Mein Cliff P, Miller Gary IF, Moore Terry P, Pirie George OF, Standingready Elmer P/OF, Taylor Tommy P, Trapp Barry 2B, Weitzel Herman P, Whittmire Havey

Moose Jaw Regals :  Andrews Garry 3B, Bellegarde Glen IF/P, Ferrera Blaine P, Fink Jim P, Humphreys Lorne 2B, Hunchuk George C, Jones Roland RHP (Texas/Sam Houston St.), Keegan Brian 1B, LeBere Wayne LHP, Longmore Paul P, Mackey Tom C, Mandzuk Dick P, Olafson Gary, Parker Keith P, Pettapiece Jim (Sequoias), Tollefson Larry C, Wasley Terry OF/P, Williams Dennis SS

Regina Red Sox :  Ash Al P, Bachiu Larry, Bjornson Bob IF/OF, Blaisdell Wally P, Buch Jack 1B/OF, Cooke John C, Dusterback Wayne P, Evanoff Joe OF, Fink George OF/C, Herback Al IF, Hoeving Brian, Homme Doug P, Huck Fran IF, Kivell Warren OF, Michaud Ray P, Paisley Jim 2B, Ruhr Lionel SS, Simon Ken P, Smith Dave 2B, Stasiuk Bob P, Stefureak Ed OF/P/1B, Vandale Ron P, Williams Bob P, Yellowega Gene P

Swift Current Indians :  Burns Terry OF/P, Cleveland Reggie RHP, Cory Clint 3B, Cory Clive OF, Doetzel Ed C, Gatzke Garth P, Hainer Murray P, Henry Ed P, Knipfel Jerry, Lewis Bob OF, Martinson Marv C/P, McKechney Ron P/C, McLeod Jackie LHP/1B, Meyers Ron SS/3B, Millard Stu SS/C, Nutzhorn Ray OF/P, Nybo Harvey C, Pederson Harvey P, Sanderson Merv P, Sentes Rick IF, Twamley Gus 1B/P

Yorkton Elks :  Anderson Gene P, Basinsky Andy, Carlson Mike OF, Chernoff Mike, Derbowka Ed P, Dilts Doug 1B, Johnson Gordon C, Laxdal Ken 1B, Loster Darcy P, Modrell Doug P, Murphy Gary, Sharpe Barry 2B, Skilnick Jake OF, Sobkow Bill P, Walker Jerome "Jerry" OF, Washenfelder Keith OF, Wilcox Rollie IF


NORTHERN SASKATCHEWAN LEAGUE

North Battleford Beavers :  Bradley Lyle, Cottingham Sherman P, Ford Johnny 3B/C (Sequoias), Frolek Don P, Hallis Dave, Hilsendager Don, Hunchak Harold P, Johnston G, Johnston Jim C, Keller Carmen, MacDonald Don, McKnight Ira 3B/C, Miller, Nelson Kenneth OF, Rowley Jack, Rowley Roy (Sacramento St./Sequoias), Schafer Al, Stynsky Don, Thompson Darryl

Neilburg Monarchs :  Arens Jim P, Dinwoodie Dave P, Erickson Dennis, Flecik Larry OF, Gibbons, Grant Jim, McIntyre Brian, McIntyre Don, Meagher Brian, Moore Chuck, Orr Charles, Prediger Ivan 2B, Prediger Pete C, Repin OF (also Unity), Thom Lyle, Thompson Glen SS, Urlacher Neil, Weldon Gary P/1B, Wishart Art

Kindersley Klippers :  Berg George, Berrard, Fisher Larry, Flanagan Jerry, Graves Eugene RHP (Fresno St./Sequoias), Groholski R, Hannon Garnet, Hoyt Ken SS, Jackson Don, Jackson Lane, Jackson Lyle, Jackson Wally, MacEwen Bentley LHP, Mills Al, Morgan Wayne, O'Sullivan Bill, Rachul Lloyd, Sirota Harold, Smith Roy, Thompson Wayne Chick, Torrens Dave, Uzelman Glenn, Webster

Unity Cardinals :  Basher, Burcher Jerry RHP (Frenso St.), Coleman Ron, Dahlseide Mel P, Devine Rusty (Sequoias), Doerksen Erwin 1B/P, Flanagan Irl RHP, Flanagan Jerry C, Herle Phil, Jansen Jerome, May Lyle, McIntosh Gordon, Merker Chuck, Monreal George SS, Morrison Ross, Ostrosky Hank, Perker Charlie, Repin (also Neilburg), Richard Marcel P, Schmidt Dick INF, Stone Ross LHP, Student Jerry, Symington Al, Turner Dale

Saskatoon Commodores :  Bowles Sid, Bulatovich Dan OF, Collins Mac OF, Derksen Larry P/1B, Dezura Ed, Eddy Murray P, Heit Don 3B, Hoffman, Hoult Bob (also Biggar), Lazecki Larry P, Mader Doug, Marik Bob OF, McMillan Don, Michayluk Morris, Onishenko Ron 3B, Page Jerry P, Rak Terry 1B, Shaw Jim SS, Sonntag Bernard P, Stupnikoff, Walker Elmer OF, Walker Wayne INF, Wallace Ron, Wanner Al C

Biggar Nationals :  Adams Bobby P, Barton Wayne, Besse Vic, Besse Stan, Boehm Ervin INF, Clemence Fred 3B, Fisher Bill, Geisbrecht Ted C, Gilewich Lawrence, Hannon Bob, Hoult Bob 1B/P (also SK Commodores), Keller Tony, Kondra Dave, Lawton , Macza Al, Martin Chuck, Maybuck John, McIntyre Bob, Panser Bob, Phillips Tom, Proctor Clarence P, Ramsay Ron, Sipko George, Stark Larry, Washington Sam P, Weenk John
 


SASKATOON EXHIBITION TOURNAMENT

ASQUITH :  Adams Bob P, Bloomquist Les SS, Brooks Bev C/1B, Cattell Jack 3B/2B, Cleghorn Jock P/1B/3B, Friesen Dale 2B/OF, Haanan Ken OF, Heit Don 3B, Hobson Lew LHP, Hoult 1B, Marik Bob OF, Stack Les 2B/OF, Walker Elmer OF

DELISLE :  Bentley Doug 2B, Bentley Lynn OF, Bentley Max 3B, Bowles P, Campbell OF, Coben Murray OF, Damarais Floyd SS/P, Dannybrook Marv P, Eddy Murray P, Kutz OF, Norris 1B/C, Rak Terry OF, Selzer OF, Shaw J. SS, Shockey Cliff OF, Wanner Al C, Woods Jackie 2B

EATONIA :  Anderson G. 1B, Chatham Jim 2B, Fetch Adam C, Golightly OF, Marlett Ernie OF, Niwa Bernie P, Niwa M. 3B, Olson OF, Shields, Surina OF

GUERNSEY-LANIGAN :  Bleishwitz P, Britz Dave SS/OF, Burns OF/1B, Groff Keith P, Gunther Bud 3B/OF/C/P, Gunther W. 1B, Herr OF/3B/P, Howet 2B, Knaus 2B, McClaren B. OF, McClaren J. P, Plaster Reg C, Stephan OF, Strueby OF/2B

KINDERSLEY KLIPPERS :  Clemence 3B, Fisher Larry OF, Flanagan Jerry C/INF, Graves Gene RHP/2B, Hannon Garnet 1B, Hoyt Ken SS, Jackson Don C/OF, Jackson Lane 3B, Jackson Wally SS/OF, MacEwen Bentley LHP, Morgan Wayne 2B

NEILBURG MONARCHS :   Arens Jim P, Flecik Larry OF, Gibbons Pat OF/SS, McIntyre Brian 3B, Prediger Ivan 2B, Prediger Pete C, Repin John OF, Thompson Glen SS/OF, Urlacher Neil OF, Weldon Gary 1B/RHP

ROSETOWN RED WINGS :  Andrews B. C, Andrews R. OF, Byrnes Jim, Byrnes Merle SS, Duncan Al OF, Fitzmaurice, Gillies C, Hemstead John 3B, Holdaway Chuck OF/P, Irwin 2B, McLeod Jackie 1B, Miller P, Secord OF

UNITY CARDINALS :  Doerksen Erwin RHP/OF/C, Flanagan Irl UT, Ford Johnny OF, Jansen OF, May Lyle C, McKnight Ira C, Monreal George SS, Morrison Ross OF, Nelson Ken OF, Richard Marcel OF, Rowley Roy 3B, Schmidt Dick 2B, Stone Ross P/1B/OF


ALBERTA

EDMONTON METRO LEAGUE

Army & Navy Cardinals :  Dawson Ivan P, Fortin P, Michaelchuk Dennis, Salahub Randy P, Ward Charlie C, Williamson C, Zylinski Al P

Antoniuk Richard SS, Pyliuk Bud P,

Blue Willow Angels :  Babiuk Marty P, Bellas Mike SS, Bryant P, Dinwoody P, Enger Arnie 1B, Erickson Galen, Nielson P, Powlik Gerry 3B, Skujins Andy, Stewart Don P, Tanner Ed C, Welsh P

Fort Saskatchewan Red Sox :  Dejordy Roger, Hood Bob P, Jost C, Kulka Stan C, Montgomery Wes, Turner Dale P

Safeway Seals :  Babiuk Ron P, Chahley Bill P, Dextras Gene, Gamble Wayne, Gordichuk P, Hodgson C, Kosteniuk Dave, Owchar Julie, Sewers Herb

Weiller-Williams Colts :  Barrow Dale P, Bradshaw Jim SS/2B, Gibson Pat, Holmes Laverne P, Hoult Gord P, Lupul Bill 1B, Murray Larry P, Poulin Roland P, Waddle Dave P, Waddle Wally C, Watchorn Terry C

Brown Mac, Craig Al, Wagner Wayne P,


NORTH PEACE LEAGUE

Falher Leths :  Walker Ralph, Weremy Joe LHP (also Peace River)

Peace River Stampders :  Adair Al 1B, Beckner Les OF, Brown Frank INF, Casault Norm, Czuy John INF, Czuy Pete, Duda Ron INF, Gall Ken, Kozie Jim, Lizotte Pete OF, McPhillamy Dave P, Paul Ralph BB, Tansem Lyle OF, Watchhorn Mel, Weremy Joe LHP (also Falher), White Ron, Zahara John

Donnelly Cubs :  Chauvette Roger, Doucette John RHP (Seattle), Tibeault Norm


Champion Red Sox  : Buchan Al, Fath Robert, Groves Dale, Groves Keith, Hegland Dave, Hegland Richard, Jensen Roger, Neudorf Dennis, Pasolli Sev OF, Rhodes Doug, Rhodes Terry, Smith Mervyn P


MANITOBA SENIOR LEAGUE

Hamiota Red Sox :  Caldwell Lynn, Lee, Lee Don, Lyall Gord, Mathison Buck, McConnell Wayne, Phillips Sam, Robertson A, Smith Bryan, Smith Dallas(Porky) , Smith Denny, Smith Don, Smith Mel, Van Buskirk Gary, Woods Ellis

Brandon Cloverleafs :  Allen Bob, Birns, Collinson, Denbow Jack, Diller Barry, Gailfus Jim C, Howser Jim P, Isles Clay, Keating Gary, Lees Bob, MacFarlane Morley, MacKay Gerry OF, McLaughlin Ted, Oliver Terry, Page Jerry, Pottinger Don, Ross Doug, Shaw Orville, Smith Bruce, Sumner Don, Toews Ron, Town Tommy, Veale Warren, Wilson Bob, Wright Mort

Riverside Blues :  Ash Bob, Cory Gene, Evans Ed P, Groves Doug, Hunter Gord, Huston, Hutchinson Lad, Kinsley Ross, Lilley Lorne, Moffatt Barry, Rathwell Wes, Seafoot Cliff, Seafoot Garth, Seafoot Morris

St. Lazare Athletics :  Chabiel Fred P, Cuthill Roy, Fleury Wallace, Garinger Leon, Jamieson Don, Jamieson Ross, Johnston, Jones Mike, Kitching, Limke Dick (also Souris), Pearson Dave, Rowlie Barry, Sararas Garth, Sauter Wade, Simms Ray, Stainer Del, Walker Isaac C, Walker Oscar 2B, Walley Bill

Souris Cardinals :  Armour Doug, Bowles Roger, Carpenter Bill, Fallis Gary, Fisher Noel, Furman Stan, Gullett Bruce, Hincks, Hodgson Brian, Hunter Don, Janz Wayne, Jones Dave, Kirkup Bill, Lang Andy, Limke Dick (also St. Lazare), Lindbloom Randy, McCartney Al, McEvoy, Mitchell Clark, Moen Larry, Morrison George, Roney A, Ruskin Ken, Zuk Murray

Virden Oilers :   Angus, Don, Attwood Bob, Bridgett Ted, Cairns Bill, Chapple Bill, Forsythe Jack, Fowler Doug, Hemstad Norm, Lund Doug, McEvoy Lynn, McLaren Ron, Moyer Manse, Navosel Frank, Polk Henry, Seafoot Ken MGR, Skelton Irv, Still, Taylor Kelly, Taylor Ted, Thompson Bob, Whyte Ian

Dauphin Red Birds :  Amy Neil P, Basaraba B, Berezinski Bill, Geekie Jim, Geekie Neil, Geekie Wayne, Kabel Bob C, Kutzan Bob, Lesychen John, McDougall Larry, McPhee Stan, Oakes Maurice, Podruchny Tom, Prodrushky, Secord Roland, Shumanski Gerry, Slyulk


ONTARIO - INTERCOUNTY LEAGUE

Brantford Red Sox :   Baker C, Bessey OF/2B, Bush Spud P, Convey C, DePasquale 1B/OF, Dostal OF, Hubbert 1B/P, Kelcher SS/2B, Loncke P/OF, McNab P/SS/OF, Penny P/OF/1B, Reeves 3B/SS, Stead P/1B, Torti OF/P, Tully 3B/2B/OF, Vipond OF/3B

Galt Terriers :  Boomer 1B, Burgess OF, Cable P, Clark P, Cunningham OF, Dewaele Roger C/OF, Gardner P, Hatt Ernie SS, Kelly OF, Krol Dick SS/P, Lavis Ken LHP, Lomax P, Merrick P, Oliver SS, Paton P, Payton, Quarrie 2B, Simpson Gib C/OF/P, Smith 2B, Stadler Ray C, Upper Wray MGR

Guelph C-Joys :   Ashley 3B/OF, Baker OF/1B, Barber P, Croft P, DiCarlo SS, Field P, Gumbley OF/C, Hastings OF, Jeffries G. UT, Jeffries W. 1B, Kovac, Lando 3B, Leitch, Mahoney OF, Nicholls P, Skinner C, Sleeman Robbie P, Thurber 3B, Valeriote 2B, Wyant 3B/2B/C

Kitchener-Waterloo Panthers :  Blackwell, Bradley OF, Couch OF, Ebel 3B, Heinbuch P, Hupp Howie P, Jack P, Leon SS/2B, Litzgus Larry C, Litzgus W. INF, Mark SS, Miller 1B, Pasher OF, Rintche 2B/SS Searth 1B, CF, Sherk Ken P, Smallwood Dave OF, Valesente P/1B, Wallace P, Webber OF, Zanatta P

London Pontiacs :  Aldridge Norm TRAINERAllen Paul UT, Ambrose John 1B, Anderson Stan "Gabby"OF, Anderson Jerry OF, Baron Al "The Moose" OF, Bjogal Teed COACH, Burgess Bill OF, Burgess Gerry RHP, Burgess Tom MGR, Czerieniec Hank OF, Hebert Ray RHP, Kyle Steve RHP, Lapthorne Dave 3B, Martin Don LHP, McKay Roy LHP, McKenzie Tom SS, Mendham Dan UT, Oldridge Ron OF/P, Parker P, Pook Dave C, Poole P, Rodrigues Jim SS, Rooks Ken RHP, Scheel Rolf RHP, Winch Jim RHP, Zubyk Bill 2B

Stratford Chiefs :  Bell John MGR, Bettger 1B, Brooks Ron COACH, Chisholm OF, Dobrei Doug P/OF, Dubrick Red UT, Fountain Doug, Gilhooley UT, Horton C, Jones OF, Kempf 2B/OF, Krasnan John P/OF, Landers Gary 3B/2B, Lawrence Ken 1B, Libett Nick OF/P, Morris Eric 1B/OF, Plesha Ken C, Pogson Skip 2B, Taylor Jack OF, Thomas Gary P, Thurman OF, Wallace Mike P/OF, Zister Bob 3B/SS


BASIN LEAGUE

Pierre Cowboys :  Augustine Mike OF (Florida St), Bastian Jim C, Biedenbach John INF (Michigan St), Bolder Buddy, Bosworth Joe RHP (Hope College), Bovender Bob(Buddy)3B (E.Carolina), Chonko Arnold INF (Ohio St), Dix Jim, Durant John P, Eggart Danny P (Florida), Ellis Kerby P (Memphis), Hoffman Dave OF (Minnesota), Johnson P, Larkin Everett, Maniere Bob OF (Michigan St), Morton Scott LHP (Iowa St), Patrick Bill P, Phipps Tom P, Prindle Dick 2B (N.Carolina), Robinson Cecil P (Wake Forest), Shibley Rich SS (CAL State LA), Stallings Jack MGR (Wake Forest), Tatum Ken RHP (Mississippi St), Thompson Tim P (Alabama), Unser Del OF (Mississippi St), Wandke Joe INF (St Olaf), Wojciak Ron C (Minnesota),

Rapid City Chiefs :  Barfield Jim 3B (Auburn), Barkley Bill P, Bennett Bob C, Bergalowski Chet C (Mississippi), Billings Dick OF (Michigan St), Bishop Jerry P, Coward Stirling 2B (Kansas), Debuhr Dean RHP (Wayne St), Fairey Jim OF (Erskine), Gongola Frank P (Dade County JC), Hergenrader Dick MGR (Nebraska), Keyes Tom 1B/P (Mississippi), Larson Rollie C, Leal Felipe P (Pan-American), Lennon Bill (Seton Hall), Lowe QV P (Auburn), Lusk Glen 1B (Mississippi), Lyons Ed MGR (Upsala), Matusz Bill P (Seton Hall), McAndrew Jim P (Iowa), Moock Joe 2B (LSU), Moore Gary P/OF (Texas), Peterson Erin, Steele Steve C (Wichita), Stroud Jack LHP (Missouri), Tobert Lance LHP (Wisconsin),

Sioux Falls Packers :  Adams Jim, Brown Randy C (Florida St), Della-Piana Dennis (Massachusetts), Dugan George LHP (Murray St), Egan Jim INF (Huron), Goodrich Jim P, Gustafson Bob OF (Rollins), Heirigs Jim (Yankton College), Justice Joe MGR (Rollins, Fla), Kleinman Jan 1B (Arizona St), Maras Ed RHP (S.Dakota St), Marcell Art INF (Western Michigan), Meyer Don P, Nichols Jim P, Payne Al C, Pendley Don INF (Florida), Severson Dick (Morningside), Sluka John 2B (W.Michigan), Sutton Don RHP (Gulf Coast CC), VanBergen Roger P (Morningside), Wright Clyde LHP (Carson-Newman), Zabala Adrian P (Florida)

Sturgis Titans :  Abels Ernie RHP (St.John's), Allen Jeff, Arnold Terry P, Barnes Joe P, BraganJr. Bobby 3B/OF/C (Mississippi St), Brickley Dick P/C (Wyoming), Cameron Dick C, Christman Terry LHP (San Francisco St) (also Lethbridge), Clark Steve P (Oregon St), Fitzmaurice Shaun OF (Notre Dame), Joyce Dick LHP (Holy Cross), Krazt Dick 3B, McPhee Neil 2B (Northeastern), Miles Jim RHP (Delta St), Petroff Tom MGR (Rider College), Prifty Fred, Sizemore Ted C (Michigan), Welz Bob (Harvard), Wieczezak Dick (Seton Hall), Williams Jimy SS (Frenso St), Wirell Ken P

Valentine Hearts :  Closter Alan LHP (Iowa St), Cobb Lance 3B (Texas A&M), Crain Bill 2B (Texas A&M), Dobson Chuck RHP (Kansas), Dyer Don(Duffy) C (Arizona St), Fernandez Dick INF (Florida St), Folsom Jim P (Oklahoma), Koonce Al OF (Texas A&M), Lea Ron (Arizona St), Lombardo Earl P (Rider College), Marone Lou LHP, Mitchell Dale OF (Oklahoma), Rhine Dick RHP (Penn St), Ryan Dick P, Shackelford Duke P, Suarez Ken C (Florida St), Wilson Jim MGR (Temple)

Winner Pheasants :  Beatty George P, Blateric Steve RHP (Denver), Bongiorno Tom C (Seton Hall), Bourne Jim P (Yale), Chapman Tom LHP (Clemson), Choate Al RHP (Sam Houston St), Doran Bob C (Black Hills St), Kalafatis George 1B (Long Island), Kovaleski Bob P, Morton Carl OF/RHP (Oklahoma), Overleski P, Rettenmund Merv 3B (Ball St), Rhea Wes LHP, Sandknop John INF (Knox County HS), Schreibler Tom P, Seminoff Dick RHP (Whittier HS), Sessions Don C (Colorado), Stanforth Bill P, Strickland, Tipton Larry C (Tennessee), VanDeHey Mickey LHP/OF (Auburndale HS), WalkerJr. Dixie (Auburn),